Hírek /
Nyert az UTIRO Térségfejlesztő Egyesület a Hungarikum-2017 felhíváson!
Tisztelt Tagtársunk, Olvasóink!
A Hungarikum-2017 felhívásán a tavalyi év után, ismét sikerült nyernünk az „Ismerd meg a Vas megyei Gyöngyös-menti Tájegység értékeit!” című projekttel. A 2016-os „Felső-Gyöngyösmenti Értéktár elkészítése és bemutatása Vas megyében” című projekttünk a helyi értékek felkutatásáról, azok Gyöngyösmenti Tájegységi Értéktárba, illetve a Vas Megyei Értéktárba való jelöléséről szólt. Ennek folytatásaként a mostani 2017-es pályázat a Gyöngyösmenti Tájegységi Értéktárban szereplő valamennyi érték közkincsé tétele.
Célunk, a HUNG-2017 Felhívás I. célterületének megfelelően a Tájegységi Értéktárban szereplő, helyi, tájegységi és 2017. évben is kiemelt új megyei értékeink népszerűsítése. Ebben az évben szeretnénk elérni, hogy a kilenc település minden lakójához eljusson a nyomdai technikával, a 2000 példányban sokszorosított Gyöngyösmente Tájegységi Értéktár kiadványunk, mely a 2016-os kiadványunk aktualizált és kiegészített új, ISBN számmal jelölt érték-füzet lenne. Fontosnak tartjuk, hogy mindenki olvashassa és megismerhesse saját települése, a szomszéd falvak értékeit és méltán lehessen büszke a faluján kívüliek elismerésére, amit a Tájegységi és Megyei Értéktárba való értékek beemelése jelent.
A kiadvány kiosztását, terjesztését két csatornán szeretnénk elérni. Egyrészt a térségi óvodák és iskolákkal kötött együttműködéssel, kollégáink által szervezett honismereti előadások keretében, minden korosztály számára külön-külön, a gyermekek kezébe adva, küldenénk el haza minden tájegységi családnak a kiadványt, másrészt civil szervezetek idősekkel történő hagyományos év végi jótékonysági akcióit használnánk a kapcsolatfelvételre a már idősebb korosztályok esetében. Településeinken, Gencsapátiban, Gyöngyösfaluban és Lukácsházán működő Intézmények vállalásainkkal egyetértve támogató nyilatkozataikkal bizonyítják szándékainkkal való egyetértésüket. A nyugdíjasok részére, a megszokott sütemény, jókívánság közvetítő rendezvények keretein belül, munkatársaink adnák át a településeink méltán büszkeséget okozó értékgyűjteményeit.
Az óvodai, iskolai honismereti előadások keretén belül a gyermekek számára bemutatásra kerülne a később részletezett kisfilmünk a Tájegységi Értékekről, valamint egy előszavas a kisebb korosztály számára meseszerű, a felső tagozat számára kalandtörténetbe, helyi személy életet útját bemutató történetmesélés blokk is, mely az élménypedagógiai eszközöket használná.
UTIRO team